Z jakich przyczyn nowe technologie są naprawdę ważne dla rozwoju naszego kraju?

    To niezwykle ważna sprawa, aby Polska oraz Polacy – najzwyczajniej w świecie my wszyscy, kładli bardzo duży nacisk na nowe technologie. No co jak co, ale jeżeli chcielibyśmy nareszcie dogonić Zachód, w sumie nie mamy innej możliwości. Przecież nie jest całkowicie powiedziane, że Polacy są jedną z nacji, która w zupełności ignoruje wielkie znaczenie nowych technologii. Jest dobrze, choć nadal mamy sporo do zrealizowania!

    Choćby nadal są tacy Polacy, którzy nie mają stałego Internetu. Przecież bardzo trudno być nowoczesnym krajem, w którym są nawet szkoły bez podłączenia do Sieci! Internet to w dzisiejszych czasach podstawa, odnośnie tego naprawdę nie miejmy chociażby najmniejszych wątpliwości. Następna kwestia to niewątpliwie rozwój telefonii komórkowej. W zasadzie nie jesteśmy potężnym państwem, lecz problemy z zasięgiem, w szczególności w niezbyt gęsto zaludnionych terenach, są nadal mocno zauważalne. Raczej ciężko oczekiwać fenomenalnego przeskoku w tej dziedzinie, lecz należy być optymistą.


    Może motoryzacja, szczególnie rozchodzi się o auta elektryczne, musi nas mocniej zainteresować? Wiadoma kwestia, że ciągle samochody elektryczne są niejako unikatowe, (zobaczcie – taśma z nadrukiem) lecz jeśli pojmiemy, iż takie auta to przyszłość motoryzacji, bez dwóch zdań będziemy na wygranej pozycji. Myślmy bardziej perspektywicznie. Niestety nierzadko jakoś nam tego brakuje…

    Tak naprawdę nowe technologie to wielce zróżnicowany temat. A więc mega ciężko w krótkim artykule przygotować opasły przegląd nowych technologii, dzięki którym Polska wreszcie dołączy do grona krajów, gdzie wszystko ogólnie jest OK. Jedno jest pewne – jeżeli ten temat będzie niestety ignorowany, bardzo realne, że mocno będziemy tego żałować! Nie możemy być mądrzy po szkodzie!